Zacznij swoją przygodę z jeździectwem razem z Equinox

Dlaczego warto jeździć konno?

Jeździectwo to piękny, elitarny i tradycyjny sport, zachwycający elegancją, umożliwiający obcowanie z naturą. Budowana od tysięcy lat więź człowieka z koniem, sprawiła, że obecnie za pomocą delikatnych sygnałów są oni w stanie się ze sobą komunikować. To dyscyplina dostarczająca bardzo wielu pozytywnych emocji, ale też ucząca pokory, odpowiedzialności i walki o pewność siebie. Spełnieniem każdego jeźdźca jest czerpanie rozkoszy płynącej z galopu, osiągnięcia wewnętrznego spokoju, opanowania emocji, oraz świadomej kontroli każdego ruchu konia.

Dlaczego warto z nami rozpocząć przygodę z jeździectwem?

Akademia Młodego Jeźdźca Equinox została stworzona dla młodych jeźdźców, który chcieliby zacząć swoją przygodę z jazdą konną, również dla tych, którzy już jeżdżą i przygotowują się do zdawania odznak jeździeckich, czy startów w pierwszych zawodach. Wykwalifikowany zespół instruktorów, zawodników i pasjonatów jeździectwa na czele z Hektorem, będzie edukował, uświadamiał i dzielił się bezcennym doświadczeniem, ponieważ naszym celem jest towarzyszenie Ci w stawianiu pierwszych kroków w jeździectwie. A kto wie, może pewnego dnia dzięki swojej ciężkiej pracy i setce godzin spędzonych w siodle, staniesz się znakomitym jeźdźcem i dołączysz do grona naszych Ambasadorów!

Sport to zdrowie !!!

Nad korzyściami płynącymi z jeździectwa można by rozmawiać przez długi czas. Jednak najważniejsze czego można się nauczyć, dzięki obcowaniu z końmi jest nauka empatii, odpowiedzialności, oraz życzliwości. To cechy, które kształtują charakter dziecka i warunkują, kim będzie, jak dorośnie. Ponadto jazda konna korzystnie wpływa na wiele ośrodków i układów w ciele, również na psychikę, uczy panowania nad emocjami, wycisza i skupia.

Artykuły & Blog

Equinox inspiruje !!! Wskazówki i porady dla młodych jeźdźców.

Equinox polecają